He er et innspill fra Universitetet i Agders Instagram-konto som jeg stusset litt over:
Tok tak i meldingen, og jeg tror de skjønte at utspillet ikke var en innertier:
uiagder: Det er fredag, det har vært ei flott uke med mye morro – og ennå mer morro skal det bli! Og oppi alt, har dere hørt om lykkepromille? Et veldig godt tips til ha det gøy HELE kvelden er å holde promillen på mellom 0,5-1,0. Da er du på ditt mest oppstemte og sosiale. Les mer på sia.no
Og uansett: ha det gøy og ta vare på dere selv og hverandre 😊
@siagder #studiestartuia
padlofil: Er dette en offisiell oppfordring fra universitetet?
uiagder: Hei @padlofil og takk for at du spør. Sett med nye øyne så skjønner vi at formuleringen over kan fremstå litt misvisende. Men nei, hensikten er selvfølgelig ikke å oppfordre studentene våre til å drikke seg til en viss promille. Men når vi vet at det for de fleste er en god del alkohol inni bildet disse dagene, ønsker vi å opplyse studentene litt om hva som kan være et fornuftig inntak av alkohol, slik at det ikke blir for mye.
padlofil: Og det er fortsatt mulig være lykkelig uten å bruke alkohol?
uiagder: I aller høyeste grad @padlofil 😊
padlofil: Så bra! Da vil jeg gjerne slå et slag for det! Det er også enklere å operasjonalisere enn «fornuftig inntak av alkohol»!